•     III Bieg Uliczny im. Grześka Fieta.

Dlaczego biegamy?

W związku z faktem, że Polska w dalszym ciągu znajduje się wśród państw, w których mieszkańcy narażeni są na wysokie ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w wyniku wypadku drogowego, w tym roku organizatorzy III Biegu Ulicznego im. Grześka Fieta przyłączają się do kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności na drodze. Mamy nadzieję, że promowanie tak ważnego tematu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przełoży się na bezpieczeństwo na drogach w naszym bliższym i dalszym otoczeniu.

Statystyki przerażają i skłaniają do podjęcia pilnych działań. Stawką jest życie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Fundację Votum, która realizuje między innymi Program Pierwsze Kroki, którego celem jest fizyczna, społeczna i zawodowa aktywizacja osób najciężej poszkodowanych w wypadkach. http://fundacjavotum.pl/

Podczas imprezy w dniu 28 kwietnia 2019 będzie przeprowadzona zbiórka na podopiecznych fundacji.

Program III Biegu Ulicznego im. Grześka Fieta oraz festynu szkolnego.

P L A N   D N I A

28 kwietnia 2019

BIEGI

10:30 –                        zbiórka  organizatorów, zajęcie stanowisk

11:00 -                        otwarcie  biura biegu – wydawanie numerów startowych

12:00 – 13:3                biegi – kategoria dzieci

13:30 –                        ustawianie się uczestników biegu głównego na starcie

14:00 – 15:00             start biegu  głównego

15:00                           pokazy strażackie (na terenie przyszkolnym)

15:00 – 15:30             ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – scena główna

FESTYN

12.00 – 18.00             GASTRONOMIA

12.00                           rozpoczęcie festynu

12.30 – 13.00              koncert muzyczny

13.00 – 13.30              zabawy dla dzieci

13.30 – 14.00             rozdanie medali, dyplomów dla dzieci uczestniczących w biegach

14.00 – 14.30             pokaz tańca, pokaz karate

14:30 – 15:00             zabawy dla dzieci

15.00 – 15.30             rozdanie nagród – bieg główny  / muzyka/ prezentacja sponsorów

15.30 – 16.30             I Gala Uczeń Sukcesu

16.30 – 17.30              rozdanie nagród za udział w szkolnych zawody pływackich w Trzebnicy  oraz w szkolnych zawodach szachowych

17.30 – 18.00              koncert muzyczny, biesiadowanie

Imprezy współtowarzyszące:

1. Loteria fantowa
        2. Znakowanie rowerów
        3. Pokazy strażackie, policyjne
        4. Kącik  - malowanie twarzy
        5. Stoisko wolontariatu
        6. Gastronomia

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Relacja z III Biegu Ulicznego im. Grześka Fieta

W wiosennej, ale chłodnej scenerii odbył się w Szkole Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Siedlcu III Uliczny Bieg im. Grześka Fieta. Trzecia edycja biegu została połączona z festynem szkolnym pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz przedstawicieli Fundacji „Votum” zajmującej się niesieniem pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. W imieniu fundacji członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę do puszek.

Wśród przygotowanych atrakcji warto wymienić loterię fantową, stanowiska służb mundurowych, pokazy akcji gaśniczej. Bardzo miłym akcentem była prezentacja osiągnięć (zarówno szkolnych, jak i pozaszkolnych) naszych uczniów. Laureaci gali „Uczeń sukcesu” otrzymali pamiątkowe medale. Gorące posiłki, ciasto i napoje serwowała Rada Rodziców we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Siedlca.

O godzinie 12.00 wystartowali najmłodsi uczestnicy biegu – dzieci w wieku poniżej siedmiu lat. Tuż po nich na starcie zameldowali się nieco starsi biegacze, w wieku od ośmiu do dziesięciu lat, a następnie dzieci od jedenastu do trzynastu lat.

Tuż przed godziną czternastą na starcie zebrali się uczestnicy biegu głównego na dystansie pięciu kilometrów. Ponad osiemdziesiąt osób w wieku od szesnastu do siedemdziesięciu kilku lat podjęło próbę zmierzenia się z czasem i własnymi słabościami. Na mecie czekały na nich pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny, gorące i zimne napoje.

Pucharami i medalami ufundowanymi przez Gminę Długołęka uhonorowano tych biegaczy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Nagrodę specjalną – tort – wręczono najstarszej uczestniczce biegu.  Wśród wszystkich pełnoletnich uczestników (osobno wśród pań i panów) rozlosowano dwie nagrody – niespodzianki. Była to możliwość wypożyczenia na weekend samochodu marki toyota z pełnym bakiem paliwa oraz vouchery do salonu kosmetycznego o wartości 150 złotych każdy.  Prezenty ufundowały firma Toyota Dobrygowski z Długołęki i Gabinet Dietetyczny „Dietpharmacy”.

Wszystkie wyniki biegu możemy znaleźć na stronie internetowej:

Puchary, medale i upominki wręczali: dyrektor szkoły pani Maria Biegańska, wójt gminy Długołęka pan Wojciech Błoński, przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Żmija, sołtys wsi Siedlec pan Fabian Stachowicz oraz pan Damian Fiet, brat Patrona Biegu. Ani festyn, ani bieg nie odbyłyby się bez Sponsorów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i dobre słowo. Oto lista osób i instytucji wspierających nasze przedsięwzięcie (kolejność przypadkowa):

1. Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu
        30. Komenda Policji w Długołęce
        31. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
        32. II Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu
        33. Salus - Ośrodek Zdrowia w Siedlcu, dr Tomasz Grześkowiak.

III Uliczny Bieg im. Grześka Fieta przeszedł już do historii. Głęboko wierzymy, że spotkamy się znów w przyszłym roku i że nie będzie to spotkanie ostatnie. Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy, a uczestnikom festynu dziękujemy za obecność.