• Gminny Konkurs Pięknego Czytania

•   Dnia 9kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Siedlcu odbył się po raz szósty Gminny Konkurs Pięknego Czytania w ramach akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Uczestnicy konkursu czytali zabawne opowiadania o małym Kacprze z książki Grzegorza Kasdepki. Koordynatorami tej akcji w naszej szkole są Panie: Agnieszka Gądek i Wioletta Dąbek.

Na konkursie obecni byli: wicewójt Gminy Długołęka, Pani Ewelina Kolinko oraz Pan Paweł Kamiński- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Tradycją tej imprezy jest przyjazd znanych z mediów gości. Tym razem zaszczycił nas swoją obecnością aktor filmowy i teatralny, Pan Piotr Gawron- Jedlikowski. Na samym początku przeczytał on jedno z opowiadań Kacpra i uczynił to perfekcyjnie. Uczniowie biorący udział w spotkaniu mieli także okazję porozmawiać z naszym Gościem o jego pierwszych krokach w swojej karierze zawodowej, o jego pasjach i planach na przyszłość. To spotkanie było ciekawym przeżyciem dla zgromadzonej publiczności.

W konkursie wzięli udział reprezentanci klas IV- VI ze wszystkich szkół naszej gminy,

a nad prawidłowym przebiegiem konkursu i wyłonieniem zwycięzców czuwało jury w składzie:

-przewodnicząca, Pani Grażyna Kubicza- Zbrorzyna- polonistka, organizatorka licznych konkursów recytatorskich;

- Pani Małgorzata Strońska, prezes Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka;

- Pani Mariola Golińczak, przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Długołęce;

- Pani Anna Głaz, przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół w Siedlcu.

Wszyscy uczestnicy spisali się na medal, ale mistrzem pięknego czytania została uczennica szkoły podstawowej w Kiełczowie, Paulina Kalemba. II miejsce zajęła Kamila Florek ze szkoły podstawowej w Długołęce, zaś III zdobyła uczennica ze szkoły podstawowej w Borowej- Emilia Michailidou- Gunia. Wyróżniona także została Daria Syta ze szkoły podstawowej w Szczodrem.

Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom gratulacje i słowa uznania złożyła dyrektor Zespołu Szkół w Siedlcu- Pani Maria Biegańska i zaprosiła na siódmy Gminny Konkurs Pięknego Czytania za rok.

W. Dąbek