• Dolnoląski Konkurs Geograficzny "Alfred"

• X Dolnośląski Konkurs Geograficzny

"Ameryka Południowa"

W piątek 26 lutego 2016 nasza uczniowie klasy III Patrycja Chmielowska i Przemysław Wajman  wzięli  udział w X  już Dolnośląskim Konkursie Geograficznym „Alfred”. W tym roku konkurs dotyczył Ameryki Południowej. Poruszał zagadnienia zarówno położenia geograficznego, fauny , flory  oraz  ludności , języków i gospodarki krajów tego kontynentu.  Dziękuje  za udział w konkursie i zapraszam za rok.

IX Dolnosląski Konkurs Geograficzny "Alfred"

"Afryka- ląd biedny i bogaty"

W 2015 roku naszą szkołę na konkursie reprezentował Dominik Jagódzki. Konkurs dotyczył Afryki

VIII Dolnośląski Konkurs Geograficzny

Dnia 6 marca 2014 miał  miejsce kolejny VIII już Konkurs Geograficzny "Alfred". W tym roku odbył się pod hasłem "Australia - świat na antypodach". Dwie uczennice naszego gimnazjum, które zostały wyłonione w szkolnym etapie konkursu reprezentaowały naszą szkołę. Były to Natalia Franiczek uczennica klasy III a oraz Maria Karpeta uczennica klasy III b. Dziewczyny zdobyły kolejno 40,5 punkta na 87 oraz 37/87. Test finałowy był naprawdę trudny. Możecie sprawdzić tutaj: Pytania_finalowe_2014.pdf. Gratulujemy!

VII Dolnośląski Konkurs Geograficzny "Alfred"

Dnia 7 marca 2013 dwie uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w VII Dolnośląskim Konkursie Geograficznym „Alfred” pod hasłem „Europa – nasz kontynent”. Uczniowie musieli się wykazać wszechstronną wiedzą geograficzną z tego tematu. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr  20 we Wrocławiu. W tegorocznej edycji wzięło udział 99 uczniów z gimnazjów z Dolnego Śląska. Maksymalna ilość punktów zdobyta podczas konkursu to 109.  Uczennica klasy III a Marzena Herka zdobyła 95 punktów i  zajęła 16 miejsce  a Michalina Szlachetka  zdobyła 86 punktów i zajęła 42 miejsce . Gratulacje!

W przyszłym roku konkurs odbędzie się pod hasłem „Australia i Oceania – kontynent na antypodach”.
          Już teraz zapraszam wszystkich chętnych.
          Wyniki konkursu oraz arkusz konkursowy znajdziecie na stronie http://gim20.wroc.pl/konkurs-alfred

Jowita Kalitka