• Pomoc Ukrainie

• Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP im. ks. J. Twardowskiego w Siedlcu dziękuje wszystkim darczyńcom za dostarczenie żywności długoterminowej dla ludzi objętych działaniami wojennymi w Ukrainie. Zebraną żywność  przekazaliśmy dyrekcji szkoły w Murowanym w sobotę 5 marca na przejściu granicznym w Krościenku. Chcielibyśmy także podziękować wolontariuszom z Przemyśla za pomoc w przekazaniu paczek, a także Panu Maciejowi Oziembłowskiemu, dzięki któremu udało się to sprawnie przeprowadzić na granicy polsko – ukraińskiej.  Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękujemy.  Dobro zawsze powraca.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu – Jerzy Wojtasik

• DZIECI DZIECIOM

• W listopadzie uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę artykułów szkolnych, zabawek, słodyczy w ramach akcji Dzieci-dzieciom na paczki z okazji Mikołaja dla dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Murowanym na Ukrainie. Przygotowane paczki / 90 tyle ilu uczniów uczęszcza do tamtej szkoły/ przewieźli swoim samochodem Jerzy i Anna Wojtasik. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież ze szkoły w Murowanym przywitali nas przed szkołą, a także uraczyli nas pięknym programem artystycznym.

Akcję przekazania paczek filmowała telewizja polska pod redakcją Grażyny Orłowskiej-Sondej i program będzie emitowany na TV Polonia w dniu 9 grudnia o godzinie 19.10.

• W dniu 1 listopada  kilku wolontariuszy ze szkolnego koła wolontariatu uczestniczyło w kweście na Cmentarzu we Wrocławiu Osobowicach na rzecz Ratowania Polskich Cmentarzy na Kresach w ramach Akcji Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia. W akcji wzięli udział Mateusz Bugaj, Krzysztof Chałubek, Wiktoria Florek, Piotr Górski, Teresa Łagoda, Piotr Paliński, Oliwia Panyszak i Karolina Sendo.

Chciałbym podziękować rodzicom uczniów, którzy wzięli udział w kweście a w szczególności Adamowi Chałubkowi i Danielowi Palińskiemu za pomoc w transporcie.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję - opiekun koła - Jerzy Wojtasik