• Program Aktywna Tablica 2017/2019

• Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019.

„Aktywna tablica” to program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019. W ramach programu nasza szkoła  zakupiła dwa monitory  interaktywne.

Dzięki wyjątkowym właściwościom monitorów interaktywnych nauczyciele mają możliwość przygotowania dla uczniów ćwiczeń interaktywnych. Ćwiczenia te pozwalają  uczniom wchodzić w fizyczne interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów i tym podobnych za pomocą swoich rąk. Daje to słuchaczom nowe dynamiczne doświadczenia i zmienia styl nauczania. W czasie lekcji nauczyciel nie podaje uczniom informacji i gotowych sposobów na rozwiązanie problemów, ale ukierunkowuje ich pracę na samodzielne poszukiwanie odpowiedzi poprzez wykonanie przygotowanych ćwiczeń.

Koordynatorem tego projektu w naszej szkole jest p. Małgorzata Chojnacka. Powołany został także zespół wspomagający     pracę     dyrektora     oraz     koordynatora   przy   projekcie, a są to: p. Jowita Kalitka, p. Edyta Hatc-Trzyna.

Plan działań:

Realizacja rządowego programu Aktywna tablica - pobierz:

Realizacja_przez_Szkole_Podstawowa__im.docx

Szkolenia w ramach projektu „Aktywna tablica”:

W ramach projektu „Aktywna tablica” we wrześniu  odbyło się szkolenie z obsługi monitora interaktywnego prowadzone przez pracownika firmy VISION DISTRIBUTION. W szkoleniu wzięli udział nauczyciele naszej szkoły. Szkolenie obejmowało głównie zagadnienia z obsługi i zastosowania monitora interaktywnego na lekcjach.

• Informacje o użytkowaniu i konserwacji monitora interaktywnego.
          • Problemy pojawiające się podczas użytkowania monitora.
          • Kalibracja monitora interaktywnego oraz tablicy interaktywnej.

Od września nauczyciele zaplanowali uczestnictwo:

• w szkoleniach: Narzędnik cyfrowego nauczyciela, I Dolnośląskie Forum praktyków, Inspiracje wczesnoszkolne
          • e-spotkaniach: Aktywna tablica (kilka spotkań).

Współpraca nauczycieli w międzyszkolnej sieci realizującej Program „Aktywna tablica”:

Nasza szkoła podjęła współpracę z nauczycielami szkół podstawowych w Borowej oraz w Kątach Wrocławskich, w ramach międzyszkolnej sieci realizującej program.  Zespół wspomagający pracę dyrektora oraz koordynatora przy projekcie uczestniczy we wspólnych spotkaniach szkoleniowych.

Linki do szkół uczestniczących w sieci:

W naszej szkole odbyły się 2 rady szkoleniowe dla zaprzyjaźnionych szkół:

Spotkanie_1.docx

Spotkanie_2.docx

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK:

17 grudnia 2018r.  w ramach programu rządowego “Aktywna tablica”  odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli  międzyszkolnej sieci współpracy w ramach programu. Lekcję  przygotowały  i przeprowadziły nauczycielki matematyki pani  Beata Dudkowiak i pani Anna Fret,  w klasie VII . Temat: Potyczki z procentami.

22 maja 2019r. w ramach programu rządowego "Aktywna Tablica" odbya się kolejna lekcja otwarta dla nauczycieli międzyszkolnej sieci współpracy w ramach programu. Lekcję  przygotowała  i przeprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani  Edyta Harc-Trzyna,  w klasie III . Temat: Podróże z obieżyświatem  - Ameryka Południowa