• INFORMACJE O PROJEKCIE

• W poniższym linku znajdziesz dokładne informacje na temat projektu.

Creative_European_Action_Game.docx

Oto hasło projektu:
          "The Creative European Action Game"

W Zespole Szkół w Siedlcu rusza realizacja projektu Comenius

We wrześniu 2013r. Zespół Szkół w Siedlcu rozpoczął realizację  międzynarodowego projektu w ramach akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół - „Uczenie się przez całe życie”. To przedsięwzięcie  daje  okazję do wprowadzenia innowacyjnych  rozwiązań pedagogicznych oraz uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej szkoły. Poprzez zaangażowanie w projekt uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia  znajomości języków obcych oraz zdobycia ciekawych doświadczeń.  W praktyce nauczą się tolerancji  i zrozumienia dla innych kultur i zwyczajów. Rozwiną umiejętności społeczne oraz zdolność posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Przystąpienie szkoły do Comeniusa poprzedził udział germanistki ze szkoły w Siedlcu, p. Anety Suszyckiej, w przygotowawczym seminarium kontaktowym w Brukseli. Celem spotkania było pozyskanie partnerów z innych krajów do współpracy oraz rozpoczęcie prac nad stworzeniem projektu. Zespół Szkół w Siedlcu nawiązał współpracę ze szkołami z:  Niemiec, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Francji i Turcji. Kraje te złożyły do Agencji Narodowych wnioski o dofinansowanie projektu, który został  pozytywnie zaopiniowany zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym. Każde z wymienionych państw otrzymało 20 000 euro na realizację zaplanowanych na dwa lata działań.

Na wrześniowym spotkaniu z rodzicami poinformowaliśmy Państwa o naszym udziale w projekcie miedzy innymi poprzez przygotowane ulotki o programie ( na zdjęciu).