• AKTUALNOŚCI

• Podsumowanie projektu Comenius podczas Dni Gminy Długołęka 28.06.2015 w Parku Szczodre

Podczas tegorocznych Dni Gminy Długołęka szkolny zespół Comenius przygotował stiosko, na którym zaprezentowano przebieg projektu.

Nasi uczniowie grają już w CEAG!

Nareszcie możemy zagrać w grę!  Dopiero zaczeliśmy ale już możemy powiedzieć, że było warto! Wspólna gra to świetna zabawa!

Prasa niemiecka o partnerskiej wizycie

Reportaż z wizyty w Niemczech w gazecie "Rhein - Hunsruck -Zeitung"

18-23.05.2015

Ostatnia mobilność w ramach realizacji projektu Comenius - Niemcy Rheinboellen

Możesz przeczytać relację z wyjazdu w zakładce "Relacje z mobilności"

15-20 marca 2015 - Piąta mobilność w ramach realizacji projektu Comenius

W dniach 15-20 marca 2015 będziemy gościć w naszej społeczności, uczniów i nauczycieli z Ausrtii, Niemiec, Belgii, Francji, Hiszpanii i Turcji. Wraz z tymi państwami juz drugi rok realizujemy program pod hasłem "Creative European Action Game".

Poniżej znajduje się szczegółowy tygodniowy harmonogram wraz z wycieczką do Krakowa.

harmonogram_na_strone.docx

Comenicus_Siedlec-_rozpiska_godzinowa._(2)(2).pdf

IV Konferencja z cyklu "Gmina Długołęka w Unii Europejskiej"

W dniu 23.10.2014 w Urzędzie Gminy Długołęka miała miejsce konferencja, na którą została zaproszona Pani Dyrektor Maria Biegańska oraz nauczycielki Pani Jowita Kalitka i Agnieszka Billewicz.

Tematem spotkania było pozyskiwanie dotacji przez gminę, firmy oraz szkoły z terenu gminy Długołęka.

Pani Jowita Kalitka, która od 1 września 2014 jest koordynatorem projektu, przygotowała i zaprezentowała prezentację na temat realizowanego w naszej szkole programu Comenius.

Comenius na Szkolnym Festynie

W dniu 1 czerwca odbył się szkolny festyn. Przygotowano stoisko, gdzie można było zobaczyć realcje z mobilności czy zobaczyć prezenty od szkół partnerskich. Każdy mógł porozmawiać z uczestnikami programu z naszej szkoły.

Poniżej znajduje się link do zdjęć z festynu.

Święta tuż tuż!

http://youtu.be/oRmKiRHTRyA - tu znajdziecie kolędę wykonaną przez uczniów naszej szkoły w ramach działań w projekcie Comenius

Już po pierwszym spotkaniu z naszymi partnerami projektu Comenius.

Klikając na poniższy link możesz obejrzeć zdjęcia z wizyty w Paryżu oraz przeczytać notatkę z pobytu we Francji.

Zespol_Szkol_w_Siedlcu_bierze_udzial_w_projekcie_Comenius_11.docx

Klikając na powyższy link możesz obejrzeć krótki film o naszej szkole w języku angielskim.

Na poniższej stonie znajdziesz zdjęcia z zebrania z rodzicami, na którym poinformowaliśmy rodziców o naszym udziale w programie oraz z przygotowań do stworzenia naszej Comenius Wall:)

Szacowane spotkania

1 rok