• Akcja szkolnego koła wolontariatu

• Przed Świętami Bożego Narodzenia szkolne koło wolontariatu przeprowadziło wraz z Parafią w Pasikurowicach zbiórkę rzeczy dla Ośrodka Opiekuńczo-leczniczego dla dzieci niepełnosprawnych w Wierzbicach. Zebraliśmy dużo pieluch, chusteczek wilgotnych, chemii do mycia czy prania, suchego prowiantu / ryż, kasze, makarony mąkę, cukier/ , a także owoce.

Zaraz po świętach wraz z proboszczem Parafii Pasikurowice, dwoma samochodami zawieźliśmy zebrane rzeczy do Wierzbic.

Za udział w akcji dziękuję następującym uczniom z naszego koła wolontariatu: Magdzie Kowalskiej, Kindze Gądek, Amelii Krupie, Natalii Janusz, Mai Niemiec, Mai Szydełko, Amelii Buczek, Dominice Żmudzie, Mateuszowi Bugajowi, Piotrkowi Górskiemu, Krzyśkowi Chałubkowi, Norbertowi Górze i Filipowi Ratajczykowi.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu

Jerzy Wojtasik

• Dzień Babci i Dzień Dziadka 0c, 1ab, 3ab

• Dla Rodziców naszych Rodziców klasy młodsze przygotowały wraz z wychowawczyniami niespodziankę.

Zapraszamy do oglądania!!!

0C - Serce dla Babci i Dziadka :)

1A Fajnych Dziadków mam :)

1B  Fajnych Dziadków mam :)

3a Powiedz Babciu, powiedz Dziadku

3b Powiedz Babciu, powiedz Dziadku

• KONKURS Z-DOLNY ŚLĄZAK W NASZEJ SZKOLE

• Mimo pandemii COVID-19 trwa kolejna edycja konkursu z-Dolny Ślązak organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Nasi uczniowie wzięli udział we wszystkich dziewięciu częściach konkursu. Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowało się pięć osób:

1. w części polonistycznej: Hanna Banasik (kl. VIII b), Kinga Gądek (kl. VIII a), Lena Możdżanowska (kl. VII a), Karolina Stanik (kl. VIII b);
            2. w części historycznej: Lena Możdżanowska (kl. VII a);
            3. w części językowej (język angielski): Julia Sudomierska (kl. VI a).

Ze względu na obostrzenia sanitarne powiatowy etap konkursu odbył się w macierzystych szkołach tych uczniów, którzy się do niego zakwalifikowali. Nasze reprezentantki przystąpiły do niego w dniach 18 i 19 stycznia 2021 roku. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Czy uda się sięgnąć po tytuł finalisty lub laureata? Mamy nadzieję, że tak. Na razie trzymamy kciuki za wszystkie uczestniczki konkursu.

• Wigilia klasy "0"

• Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci z klasy 0 a wraz z opiekunem zebrały się w sali. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołu, na którym nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania, oraz płonące lampki choinkowe wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

Grażyna Wojciechowska

• ZDROWY STYL ŻYCIA

Jedną ze składowych zdrowego stylu życia, jest zdrowe odżywianie. Bardzo częstym problemem, jest to, jak zachęcić dzieci do spożywania zdrowych produktów. Czasem wystarczy podać posiłek w ciekawej formie. Oto propozycje, przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach lekcji wf.

• 0b - Wigilia klasowa

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 0b - Wigilia klasowa.

23 grudnia był ostatnim dniem spędzonym w szkole, przed Świętami Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy Wigilię klasową. Był opłatek, życzenia, wspólne kolędowanie i poczęstunek przy nakrytym białym obrusem stole.

Spotkanie wigilijne upłynęło nam w miłej atmosferze, było także wstępem do zbliżających się obchodów Świąt Bożego Narodzenia.

Justyna Pisarczyk