• Szkolny Dzień Chłopaka

• 30 września dziewczęta wszystkich klas nie zapomniały o swoich  kolegach i z okazji Dnia Chłopaka. Złożyły im życzenia oraz wręczyły upominki.

• Klasa 3b – Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka w IIIb. Ileż było atrakcji!! Najpierw wspólnie przygotowaliśmy ucztę warzywno-owocową. Potem były prezenty. Nowymi rakietkami graliśmy w tenisa stołowego. A na koniec - tablety!! Czy można chcieć więcej???

• Nabiał - i co z tym zrobimy???

• Tyle pysznych produktów otrzymujemy z mleka! Dziś klasy 3 miały okazję przekonać się, jak smakuje własnoręcznie zrobione masło. Pychotka! Dziękujemy Pan Karolinie!!!

• Piłki "Edubal" w klasach trzecich

• Piłki "Edubal" to ciekawy środek dydaktyczny, który uczy i bawi. Dzisiejsze zajęcia sprawiły, że  szkoła stała się dla uczniów miejscem jeszcze atrakcyjniejszym.

• SZKOLNE OBCHODY „TYGODNIA SZCZĘŚCIA”

• Każdy z nas chciałby być szczęśliwym. Różne są drogi do szczęścia, różnie też je rozumiemy.

Projekt „Tydzień szczęścia” który realizowaliśmy w dniach 19-23 września 2022 r. miał umożliwić nam wyrażanie siebie jako ludzi szczęśliwych. Przez cały tydzień pokazywaliśmy czym jest szczęście, od czego zależy, gdzie można go szukać i jak wyrażać.

19 września mieliśmy okazję „zaszaleć’ ze strojem i makijażem. Dozwolone były wszystkie chwyty, byle nie obrażały uczuć innych (a więc nie czyniły ich nieszczęśliwymi).

Następnego dnia wyrażaliśmy szczęście słownie. Można było powiedzieć komuś komplement, podzielić się radosną nowiną lub po prostu przyjaźnie pogawędzić.

Dzień trzeci to poszukiwanie słów, powiedzeń, zwrotów, które najlepiej oddawały nasz szczęśliwy nastrój. Karteczki z takimi słowami były rozwieszone w całej szkole. Dzieliliśmy się radosnym nastrojem, ale… nie słownie. W tym dniu ważny był uśmiech, gest, mimika.

W czwartek (22 września) ruszyliśmy na poszukiwanie szczęścia w literaturze, sztuce, kinie. Szukaliśmy utworów literackich i filmowych, w których tematyka szczęścia jest najbardziej widoczna. Zastanawialiśmy się także, jakie utwory inspirują nas do szczęśliwego życia.

Podsumowaniem projektu był dzień piąty, w którym mogliśmy wyraźnie i dobitnie wyartykułować czym jest dla nas szczęście i jak staramy się je osiągnąć. Karteczki z naszymi propozycjami wrzucaliśmy do urny obok gabinetu pani pedagog. Wkrótce znajdą swoje miejsce na specjalnej tablicy.

Szkolne obchody „Tygodnia szczęścia” zbiegły się w czasie z końcem astronomicznego lata i początkiem jesieni. Okazało się jednak, że nawet tak nostalgiczne wydarzenie nie wprawia nas w ponury nastrój. Przecież szczęście jest zawsze w każdym z nas.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. We wszystkich naszych oddziałach przedszkolnych, dzieci świętowały w czasie wyjątkowego dnia. Było wiele konkursów, zagadek, zabaw tematycznych a także pokaz iluzjonisty! Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe odznaki a także otrzymały słodki poczęstunek. Każdy chciałby żeby taki dzień był codziennie!

• HARMONOGRAM GODZIN DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI

GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2022-2023           W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SIEDLCU

W roku szkolnym 2022/2023 nauczyciele realizują godziny dostępności dla uczniów, wychowanków i rodziców, obowiązuje 1 godz. w tygodniu lub 1 godz. na dwa tygodnie w zależności od etatu nauczyciela. Szczegółowy harmonogram znajduje się w załączniku.

W pierwszy czwartek miesiąca (oprócz miesięcy w których zaplanowane są zebrania z rodzicami lub konsultacje) będzie obowiązywała wspólna godzina dostępności nauczycieli, od 16.00 do 17.00, aby umożliwić rodzicom spotkanie się z kilkoma nauczycielami w jednym dniu, są to:

październik - 6.10.2022

listopad - wywiadówki 17.11.2022

grudzień - konsultacje 15.12.2022

styczeń - 5. 01.2023

luty - wywiadówki 2.02.2023

marzec - 2.03.2023

kwiecień - wywiadówki 20.04.2023

maj - konsultacje 18.05.2023

czerwiec - 1.06.2023

Poniżej w załączniku do pobrania harmonogram godzin dostępności

• Legendy Ostrowa Tumskiego - klasy trzecie

• 16 września klasy trzecie pojechały na  wycieczkę do Wrocławia. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy najstarszą część miasta – Ostrów Tumski. Poznaliśmy dziewięć legend dotyczących tej części miasta. To była naprawdę udana wycieczka i chętnie wrócimy tam kolejny raz, może z rodzicami.

• II a,b Szlakiem krasnali i legend wrocławskich

• Dnia 15 września klasy: 2a i 2b   pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Dzieci spotkały się z przewodnikiem p. Aliną Filipowicz, która ich oprowadziła "Szlakiem krasnali i legend wrocławskich". Ponadto, dzieci odwiedziły cukiernię "Słodkie Czary Mary", gdzie każdy wykonał swoje słodkości.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

• Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziły niedawno dzieci z naszego przedszkola. Dzień został uczczony wieloma, ciekawymi zabawami co widać na naszych zdjęciach. Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale , a Dzień Kropki będą z pewnością mile wspominać, jeszcze przez dłuższy czas.

• Rozpoczęcie roku w Przedszkolu

• 1 września odbyło się powitanie nowego roku, również przez naszych przedszkolaków! W tym roku w naszym przedszkolu działają cztery grupy: Pszczółki, Biedronki, Motyle i Sówki. Każda z grup bedzie zdobywać nowe umiejętności, realizować wiele ciekawych zadań i spędzać wolny czas na zabawie. Jesteśmy pełni optymizmu na Nowy Rok !