• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Rok bardzo trudny – naznaczony pandemią, nauczaniem zdalnym, rozmaitymi kłopotami i trudnościami, które odbiły się nie tylko na szkole, ale też na naszych rodzinach.

Cieszymy się, że dzisiaj, 25 czerwca, znów możemy być razem. Odbieramy świadectwa, nagrody za osiągnięcia w nauce, zawodach, konkursach.

Ale żegnamy się też w sposób szczególny. Pani Dyrektor Maria Biegańska odchodzi na emeryturę. Z tej okazji otrzymała od Samorządu Szkolnego życzenia, okolicznościową kartkę i bukiet kwiatów. Słowa pożegnania i podziękowania skierował pod adresem Pani Dyrektor wójt Gminy Długołęka, pan Wojciech Błoński. Pani Katarzyna Zawadzka żegnała Panią Dyrektor w imieniu Rady Rodziców. Uczniowie i nauczyciele podziękowali jej gromkimi oklaskami.

Ważnym akcentem było też przekazanie sztandaru szkolnego w ręce nowego pocztu sztandarowego.

Po części oficjalnej rozeszliśmy się do klas na krótkie spotkanie z wychowawcami. Przed nami dwa miesiące wakacji. Życzymy wszystkim, aby były one zdrowe, pogodne i przede wszystkim bezpieczne.

• Pożegnanie klas ósmych

• WIECZOREK POŻEGNALNY KLAS ÓSMYCH

Bywają różne zakończenia. Niektóre są smutne, inne przyjmujemy z ulgą, jeszcze inne wywołują łzy radości. Ale są i takie, które łączą wszystkie cechy. Do nich należy niewątpliwie zakończenie ósmej klasy.

24 czerwca 2021 roku nasi ósmoklasiści, a właściwie już absolwenci, zebrali się w auli szkolnej, aby wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły pożegnać pierwszy, jakże ważny etap w swoim życiu. Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem świadectw i nagród książkowych tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Głos zabrały wychowawczynie obu klas, panie Beata Dudkowiak i Grażyna Pawlak, oraz pani dyrektor Maria Biegańska. Następnie świadectwa otrzymali pozostali uczniowie. Nagrodzono też najlepszych sportowców oraz zwycięzców konkursów.

Po krótkiej przerwie na kawę i ciasto rozpoczęła się druga część uroczystości.

Najpierw obie klasy zatańczyły poloneza. Wykazały się też sporym talentem tanecznym, gdyż następnym tańcem była belgijka. Następnie przedstawiły humorystyczne scenki z życia szkoły. Mogliśmy jednak posłuchać całkiem poważnych recytacji. Ze sceny wybrzmiały utwory Mickiewicza, Tuwima, Wierzyńskiego, Asnyka… Kolejny punkt programu ponownie wprawił widzów i słuchaczy w bardziej pogodny nastrój. Przyznano nagrody nauczycielom w rozmaitych, często dość zaskakujących kategoriach, na przykład najlepiej prowadzona lekcja, wyrozumiałość, kreatywność lub… najlepsze naśladowanie reakcji chemicznych.

Bardzo uroczysty i wzruszający charakter miały podziękowania, jakie uczniowie złożyli wychowawczyniom, nauczycielom, dyrekcji i pracownikom obsługi. Jako dowody wdzięczności za wiele spędzonych wspólnie lat pojawiły się kwiaty, słodycze i drobne upominki. Na zakończenie były oczywiście pamiątkowe zdjęcia i wspólna zabawa.

Cieszymy się, że nasza uroczystość mogła dojść do skutku. Pandemia COVID-19 powoli przechodzi do historii. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasze życie całkowicie wróci do normy. A wtedy może będzie okazja do kolejnego spotkania…

• Pszczółki - Konkurs plastyczny

• Dzieci z najmłodszej grupy brały udział w konkursie plastycznym pt. Wiosna wokół nas.  Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom, za wspólnie przygotowane piękne pracę oraz za zaangażowanie.  Każda  z oddanych prac jest inna  i wykonana inną techniką. Oczywiście wszystkie piękne i na medal🥇.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz małe upominki.

• Pszczółki - Dzień Dziecka

• 1 czerwca to święto wszystkich Dzieci 👶👧🏻🧒🏽👦🏼👩. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i niespodzianek... Nasze przedszkolaki miały okazję puszczać bańki mydlane a także "być w kinie " oglądać bajkę, zajadając popcorn.  Były zabawy przy muzyce oraz coś na osłodę, oczywiście lody🍧🍦🍨🧃🍬

• Pszczółki - Dzień Mamy i Taty

• Z okazji Dnia Mamy I Taty małe Pszczółki🐝, przygotowały dla rodziców przedstawienie pt. Jaś I Małgosia po lesie wędrują, prezenty dla mamy i taty szykują 🌲🌳👧🏻👦🏼. Rodzice oczywiście mogli swoje pociechy zobaczyć ,dzięki fotorelacji . Mama i Tata zostali również obdarowani pięknymi certyfikatami Super Rodziców oraz pysznymi pierniczkami . Rodzicom życzymy oczywiście dużo zdrowia,radości każdego dnia 🎂💐

• Konkurs fotograficzny promujący zdrowy styl życia

• W naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny promujący zdrowy styl życia.

I miejsce zajął Karol Jeleniewski- Korzela.

Wyróżnione prace należą do Przemysława Chmielowskiego oraz Mai Makowskiej i Kariny Grzybowskiej.

GRATULUJEMY!

• "Jesteśmy ekologiczni"

• Dzień Ekologii jak co roku obchodziliśmy w naszej klasie bardzo uroczyście. Przyświecał nam cel: kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli, jaka uczniowie mogą odebrać w swoim środowisku.

Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do tego święta.

Uczniowie klasy 2 b przygotowali stroje ekologiczne(wykonali zabawki i przedmioty codziennego użytku). Przygotowali również inscenizację ,,Jak ratować przyrodę’’. Scenariusz inscenizacji był humorystyczny i tak przedstawiony, aby każde dziecko zapamiętało, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Założone cele zostały zrealizowane. Dzieci zostały wdrożone do aktywnych postaw w działaniu na rzecz ochrony przyrody.

Lidia Kosmala