• Konkurs plastyczny: Mój przyjaciel miś

• W naszym przedszkolu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt " Mój przyjaciel miś ". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodką nagrodę. Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie w wykonaniu tak wspaniałych prac! Gratulujemy!

• Dzień Życzliwości - klasa 3b

• ,,Bądźmy życzliwi przez cały rok

człowiek jest wielki , nie przez to, co ma,

lecz przez to kim jest,

to kim jest, nie przez to co posiada,

lecz przez to czym dzieli się z innym’’

21 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej w Siedlcu odbyły się obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Uczniowie klasy 3b przeprowadzili wywiady z kolegami ze starszych klas, aby dowiedzieć się co oni mają na temat życzliwości do powiedzenia. Zaprezentowali  zabawne scenki dotyczące życzliwych i nieżyczliwych zachowań.

Przygotowali gazetkę,,DrzewoŻyczliwości,’’na którym umieścili swoje prace.

Pod koniec zajęć, aby każdy uczeń pamiętał o życzliwości przygotował ,,deser życzliwości .‘’

Lidia Kosmala

• Dzień Życzliwości w przedszkolu

• 22 listopada to dzień w którym przedszkolaki świętowały Dzień Życzliwości. Odbyło się czytanie na dywanie, o krasnalu Złośniku który zmienił imię na Życzliwy, były rozmowy i zabawy z uśmiechem na twarzy. Dzieci miały też okazję do wykonania okolicznościowego zdjęcia. Wszystkiego życzliwego!

Marta Bunalska

"Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi"

Życzliwi powinniśmy być nie tylko w ten jeden dzień w roku, ale także na co dzień. Chcielibyśmy o tym przypomnieć osobom, które o tym zapomniały. A forma w jakiej uczyniliśmy to w tym roku to drzewka życzliwości. Takie drzewka uczniowie przygotowali ze swoimi wychowawcami, a efekty ich prac zawisły na drzwiach klasy.

• 0B - Gramy zmysłami

• Grupa OB w czasie realizacji kolejnego zadania ogólnopolskiego projektu "Gramy zmysłami". W listopadzie badamy dźwięki,  tworzymy instrumenty, gramy i śpiewamy pod hasłem " Nasze uszy słyszą świat ".

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

•      Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia nauczyciele  uczniowie naszej szkoły wiele działań upamiętniających 103 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.

Uczniowie przygotowywali występy artystyczne, jednak ze względu na pojawienie się w szkole wirusa covid nie mogli zaprezentować efektów swojej pracy.

Pomimo tych trudności w dniu 10 listopada uroczyście uczciliśmy Narodowe Święto  Niepodległości.  Wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu", o.gidz.11.11 wszyscy odśpiewaliśmy  hymn Polski. Podczas lekcji uczniowie przypomnieli sobie dzieje Polski walczącej o niepodległość oglądając prezentację multimedialną.

Cały korytarz szkolny zdobiły plakaty , które podziwiali uczniowie przechadzając się w odświętnych strijach galowych z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, zdjęć i prezentacji pokazujących, jak uczciliśmy nasze państwowe święto.

Agnieszka Gądek

• Święto Odzyskania Niepodległości

• Dzisiaj w naszej szkole klasy młodsze świętowały Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 3a przygotowali uroczysty apel. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie spotkaliśmy się na uroczystości, dlatego nagraliśmy w klasie nasze występy. Zapraszamy do obejrzenia i do wspólnego śpiewania!

• SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID19

• Szanowni Państwo,

w związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń covid19 przypominamy o możliwości szczepienia dzieci w wieku powyżej 12 roku życia. W wielu szkołach jest już organizowane nauczanie zdalne. Chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji w naszej szkole.

Informację na temat szczepień można uzyskać  w ośrodku zdrowia w Siedlcu.

Anna Fret

• Eko - zwierzak

• Kilkoro dzieci z naszego przedszkola , wzięło udział w konkursie plastycznym "Eko-zwierzak". Konkurs organizowany był przez zespół przedszkola w Kiełczowie i objął swoim zasięgiem przedszkolaki z naszej gminy. Z wielką radością informujemy, że nasze dzieci Sara K., Sara W. oraz Karol P. zostali laureatami tego konkursu w kategorii 3, 4 i 5 latki.
            Gratulujemy!

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• Wybory do samorządu szkolnego.

Wybory odbyły się 17 września 2021r. Udział w nich wzięli uczniowie klas IV-VIII. Kandydaci wcześniej przeprowadzili kampanię wyborczą i przygotowali plakaty, które miały zachęcić do zagłosowania właśnie na nich.

Skład samorządu szkolnego w roku 2021/22

Przewodnicząca:  Oliwia Florek

Zastępca : Wiktoria Florek

Członkowie: Monika Michalczuk, Dominik Kulik.

Pierwsze zadanie, jakiego podjęli się uczniowie będący w samorządzie szkolnym, to przygotowanie obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pod opieką nauczycieli: Agnieszki Gądek, Jolanty Łoś oraz Małgorzaty Pleban i przy udziale wybranej grypy uczniów przygotowano program artystyczny w którym przypomniano sylwetkę patrona naszej szkoły, księdza Jana Twardowskiego, uczniowie wykonali scenkę o szkole na wesoło, złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a także śpiewali i grali na instrumentach.

• Dzień Dyni

• Dnia 29 października dzieci z klasy 1a świętowały Dzień Dyni. Uczniowie aktywnie brali udział w zabawach ruchowych z  dynią, poznali historię dyni oraz  jej właściwości zdrowotne.  Spróbowali potrawy wykonane z dyni,  poznali rodzaje dyni. Dzieci doskonale radziły sobie  wykonywaniem zadań, łamigłówek i lampionów. Na koniec dzieci otrzymały medale za aktywność na zajęciach.

Małgorzata Trzebińska-Jaskot